Ağır Eşyaları Taşıma

ağır eşyaAğır Eşyaları Taşıma

Taşınmak gerçekten oldukça zahmetli bir iştir, özellikle mobilya ve diğer büyük eşyaların pozisyonlarını bile değiştirmek bizleri oldukça yorarken bütün eşyaları yeni bir eve taşımak ve tekrar odalara isteğimiz eşyaları istediğimiz gibi yerleştirmek çok ama çok zahmetli bir iştir. Ama sakın üzülmeyin, bu işleri sizlerin yerinize yapan ve eşya nakliyatı konusunda profesyonelleşmiş evden eve nakliyat firmaları mevcuttur. Sizler için müşterilerin yaptığı yorumlarla oluşturmuş olduğumuz bir evden eve nakliyat firmaları listesini incelemenizi kesinlikle öneriyorum.

Eşyaları Yerlerinden Kaldırırken Dikkatli Olun

Eğer koliyi yada farklı bir eşyayı kaldıracaksanız ağırlığının büyük kısmını belinize değilde bacak ve kollarınız yüklemeye özen gösterin. Eğer birkaç adet eşya taşınacak ise ufak tefek birkaç tane ısınma germe hareketleriyle vücudunuzu bu işe hazırlamanız çok daha doğal olacaktır. Taşınma işlemi bittikten sonra sırt ağrısı çekmemek için biraz daha dikkatli olmanız yeterlidir. Eşyayı yere indiricekken birilerinden yardım istemeye özen gösterin.

Yolunuzdaki Engelleri Kaldırın

Eşyayı taşırken engel çıkartan veya taşıma sırasında ayağınıza takılabilecek kablo, ıvır zıvır yada ufak tefek eşyaları kesinlikle yolunuzdan kaldırın. Öncelikle ufak tefek bu tarz eşyaları kolileyin bu eşyalar kolilendikten ve aradan çekildikten sonra mobilya ve beyaz eşyalarınızı taşımaya başlayabilirsiniz. Taşımaya başlamadan hemen önce ayağınıza takılabilecek küçük eşyaları yolunuzdan tamamen temizlemeden ağır eşyaları taşımaya kalkışmayın. Ağır bir eşyayı kaldırıp taşırken ufacıkk bir kaza bile oldukça ağır sonuçlara neden olabilir bunu aklınızdan asla çıkarmadan gerekli güvenlik önlemlerini almaya önem gösterin.

Yükün Ağırlığını Bacaklarınıza Verin Belinize Değil

Eğer taşıma işleminde eşya daha çok beliniz den destek alacaksa, o gün yada ilerleyen günlerde şiddetli sırt ağrısı çekmeniz muhtemeldir. Eşyanın destek noktasını en çok çok bacaklarınıza vererek belinizide destekleyin. Bu taşıma yöntemi sayesinde gün sonu ağrısız ve daha dinç olmanıza yardımcı olacaktır.

Doğru Araç Gereçleri Kullanın

Ağır eşyalarınızı taşırken uygun araç gereçleri kullanarak taşımayı çok daha kolay yapabilirsiniz. Yalnızca eşya taşırken değil her türlü işte uygun araç gereç kullanmak işin zamanını ve zorluk seviyesini azaltan önemli bir faktördür. Kullanacağınız yük aracı, halat, ufak tekerlekli taşıyıcılar kısa mesafeler olsa bile en azından eşyanın taşınmasının çok daha güvenli olarak gerçekleştirecektir. Eşyayı bir iki kişi kaldıracaksa herkesin kolay bir biçimde tutabilmesi için eşyayı bir halat yardımı ile sıkıca bağlamanız, herkesin halattan iyice destek alarak taşımayı yapması oldukça kolay olacaktır.

Profesyonel Yardım Almayı İhmal Etmeyin

Nakliyat fiyatını ucuz tutmak için bütün işi siz üstlenmeyin. Evden Eve Nakliyat Firmaları ağır eşyaları taşıyabilme konusunda tecrübeli ve taşımayı yapmak için uygun araç gereçlere sahiplerdir. Evden eve nakliyat firmalarından destek alarak ağır eşyalarınızı rahatlıkla hasar görmeden yeni adresine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Nakliyat fiyatını düşürmek istiyor iseniz daha çok ufak eşyaların ambalajlanması ve taşınmasını üstlenin mobilya ve beyaz eşyalarınızı nakliyat firmanıza bırakın.