Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi

Eşyalarınızın taşınma sürecinde çarpmalardan ve çiziklerden korumak amacıyla yapılan paketleme evden eve nakliyatın en önemli adımlarından biridir. Özellikle mobilyaları çiziklerden ve yüzeyine gelecek darbelerden korumak çok önemlidir. Tüm taşıma firmaları eşyalarınızı kamyona yüklemeden önce sarar ve paketlerler, burada kullanılan paketleme malzemesinin kalitesi eşyaların kamyon içindeki salınım hareketleri sonucu oluşabilecek hasarları önlemek için önemlidir. Paketleme malzemesine ödeyeceğiniz her kuruş eşyalarınızın daha sorunsuz gelmesi için önemlidir. Bundan dolayı elli yüz lira daha fazla harcamaktan çekinmeyin, çünkü eşyalarınız daha değerli.

Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi

İyi mi Çalışır?

Eşyaları kamyona yüklemeden önce mutlaka iyice sarılmış olduğundan kesin olun. Mobilyalar için kullanılan paketleme malzemeleri nakliyat battaniyesi, streç, kraft kağıt ve balonlu naylon çeşitleridir. Eğer mobilyaları paketlemeden önce sökülebilen parçalarını sökün arkasından parçaları tek tek paketleyin. Özellikle mobilyaların ayakları sökülebiliyorsa sökün. Yeni evinizde yeniden mobilyaların kurulumunu yaparsınız. Dikkat etmeniz gereken öteki bir nokta da mobilyaların çekmece ve kapaklarını sökmek ve ayrı ayrı paketlemektir. Mobilya kapakları, çekmeceleri ve ayakları sökmek önemlidir, çünkü araç içindeki salınım hareketleri sonucu en fazla zararı bu parçalar görmektedir. Kirlenebilecek mobilyalarınızın paketlemeden önce streç ile kaplanmasını isteyin. Streç eşyalarınızı kirlenmekten korur ancak çarpma ve çiziklere karşı korumaz bilginiz olsun.

Beyaz eşyaları taşınma gününe bir gün kala fişlerini çekin ve kullanmayın. Özellikle buzdolabı ve derin dondurucuları taşınma gününe kadar içindekileri çıkarın ve temizleyin. Buzdolabı nasıl taşınır? Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Buzdolabını özellikle birkaç kat balonlu naylon ile sararak tüm olumsuzluklardan koruyabilirsiniz. Çamaşır makinesi taşınmaya hazırlarken güvenlik cıvatalarını takarak kazanı sabitleyin ve atık su kapağını açarak içindeki atık suyu tahliye edin. Çamaşır makinesi iyi mi göç eder? Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Beyaz eşyaları çoğu zaman balonlu naylon kullanarak paketlemeye özen gösterin bu onlar için en iyi seçenektir.

Mobilya ve beyaz eşyaların paketlemesini tüm taşıma firmalar yapmaktadır. Sizin yapmanız gereken firma ile eşya bilgisini paylaşmak, böylece firma yeterli araç-gereç ile gelecek ve tüm beyaz eşya ve mobilyalarınızın paketlenmesini yapmış olacaktır.

Fiyatlama

Tüm taşıma firmaları evden eve taşıma hizmeti içinde mobilya ve beyaz eşyaların paketlenmesi dâhil fiyat vermektedir. Siz paketlemeyi kendiniz de yapsanız fiyata çok azca bir etkisi olacaktır. Enakliyat’a üye tüm firmalar bu hizmeti vermekte ve Enakliyat mobilya ve beyaz eşyaların paketlemesini firmanın yapmasını tavsiye etmektedir.

Eğer özel bir paketleme istiyorsanız nakliyat firmanız ile bu durumu paylaşın. Firma istediğiniz paketleme malzemesi ile gelecek ve fiyat olarak yalnız paketleme malzemesinin fiyatını kadar ekstra bir ödeme yapacaksınız. İstediğiniz paketleme malzemesinin fiyatını online olarak öğrenebilirsiniz.