Taşınırken Mobilyaların Demontajı

Geniş birkaç parçadan oluşan mobilyaların yeni adreslerine hasarsız bir şekilde taşınması için mobilyanın demontajı gerçekleştirildikten sonrasında taşınmalıdır. Özellikle bazı parçaların mobilya yada taşınma esnasında diğer eşyaların zarar görmemesi için sökülmelidir. Bunlar kapı kolları, ayaklar, kapakları ve dışarıya doğru çıkıntı oluşturan parçalar olarak sıralanabilir. Sökülmeden taşınabilir diye organize ettiğinüz eşyalarınız olabilir hem enstrumanta daha az yer kaplaması hem de taşınmada kolaylık sağladığı için demontaj edilebilen tüm mobilyaların sökülerek taşınması daha doğrudur. Demontaj hizmetini her nakliyat firması vermektedir. Enakliyat ‘tan fiyat teklif arzu ettiğiniz nakliyat firmalarından montaj demontaj hizmeti alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ilgili seçeneği işaretlemek veya almak arzu ettiğiniz hizmeti açıklarken hangi eşyaların sökülüp kurulacağını yazmanız kafi, diğer bir seçenek eşyalarınızın resimlerini eklemek. Böylece en doğru fiyat tekliflerini alır daha uygun fiyatlara evinizi taşıyabilirsiniz.

Nasıl Çalışır ?

Eşyalarınız kamyona yüklenmeden önce sökülür her parça tek tek paketlenir nakliye kamyonuna yüklenir. Dikkat edilmesi gereken önemli iki nokta var bir parçalar üzerinde çıkıntı oluşturacak vida yada benzeri parçaların bırakılmaması, iki sökülen parçaların paketlenmeden kamyona yüklenmemesidir. Bu iki nokta mobilyanın çizilmesini önleyecektir.

Fiyatlama

Mobilyaların sökümü ve montajını hemen hemen tüm evden eve nakliyat firmaları vermektedir. Bu standart bir hizmettir, bu yüzden fiyatı çok fazla etkilemez. Sadece bazı mobilyaların sökümü ve montajı için extra fiyatlama yapılmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse antika sayılan mobilyalar, çok fonksiyonlu mobilyalar (Gaysan Mobilya) ve boyut olarak çok büyük olan örneğin tüm odanın duvarlarını çeviren bir kitaplık gibi mobilyalar için naturel olarak taşıma firması ekstra ücret isteyecektir. Bu tarz şeylerin dışındaki mobilyalarınız için firmadan yardım almanız hem işinizi kolaylaştıracak aynı zamanda işi bilenin söküm ve montajı yapması daha doğrudur. Şöyle bayağı bir mantık yürütülebilir eğer mobilyanın demontajı için 15 tane vidadan fazla vida sökülmesi gerekiyor ise bu demontaj ve kurulum için fiyatı değiştirecek bir unsurdur. Çünkü vakitın uzaması yada demontaj için fazla eleman çalışacak ise bu maliyeti artıracak ve bu maliyeti de siz karşılamak durumundasınız.