Taşınmak İçin En İyi Gün

Taşınmak İçin En İyi Gün

İnsanların bir çoğu ev kiralamak veya satın almak ve yeterli nakit olduktan sonra her gün en iyi gündür, diye düşünebilir. Evet bir açıdan bu düşünceye diyecek bir şey bulamıyorum. Ancak biraz planlama yaparak ve gün seçimi üzerine biraz kafa yorarak cebinizden evden eve nakliyat için daha az para çıkmasını sağlayabilirsiniz. Birçok insan nakliye fiyatlarının yıl içinde çok fazla farklılık göstermediğini varsayarlar. Ama bu doğru değildir. Her ay için piyasada nakliyat hizmeti için bir fiyat oluşur. Ayrıca haftanın her günü için fiyatlamalar farklıdır. Bu nedenle nakliyat için çok fazla acele etmemenizi ve akzel nakliyat firması ile yaptığınız görüşmeler sonucu taşınma tarihini beraber belirleyin.

taşınmak için en iyi gün

Bu Tarihleri Tercih Etmeyin

Eğer tarih seçme konusunda biraz da olasa esnek davranabiliyorsanız, ayın 1’i, 15’i, 30’u ve hafta sonlarını seçmenizi tavsiye etmiyoruz. Bu günler ayın en popüler günleridir. Bir çok insan için maaş günüdür, aynı zamanda bir çok kira kontratının sonlandığı günlerdir
Bu nedenle daha az işin olduğu ve çalışanların daha rahat çalışabilecekleri günleri seçmeniz hem sizin için hem eşyalarınız için en iyi seçim olur.

Yaz Aylarında Fiyatlar Daha Yüksektir

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında nakliyat fiyatları 15% ila 40% daha pahalıdır. Yazın hem daha fazla talep olması hemde işçilik ücretlerinin artmasından dolayı evden eve nakliyat fiyatları artmaktadır. Mart ayında yapacağınız bir taşımayı Hazirana ertelerseniz size hem daha pahalıya mal olacaktır.